Skip McDonald

Kytarista a zpěvák Skip McDonald se narodil 1. září 1949, v Ohio v USA. Od osmi let začal hrát na tátovu kytaru a kytara už mu vydržela doposud. jeho hudební kariéra je dlouhá a plná skvělých nahrávek. Nejdůležitější se však ukazuje setkání s, v ČR velmi populárním, Dougem Wimbishem. Tito dva se společně pak v roce 1979 stávají studiovými hráči legendárního Sugarhill Records, když je doplňuje další hudebník, bubeník Keith LeBlanc. Celé osmdesátá léta nahrávali pro toto významné rapové vydavatelství.

Setkání této trojice s Adrianem Sherwoodem pak iniciuje odchod od Sugarhill Records a přesun do Londýna počátkem 90.let. V roce 1992 Skip McDonald a jeho dva spoluhráči založili hudební projekt LITTLE AXE a přizvali další hudebníky. V projektu se pokouší spojit bluesovou tradici s moderními vlivy reggae, dubu a elektroniky. Od té doby hudební skupina LITTLE AXE vydala několik alb, z nichž nejlépe přijaté bylo album The Wolf That House Built. Dále LITTLE AXE vydali alba SLOW FUSE, HARD GRIND a CHAMPAGNE & GRITS.

Páté album Little Axe Stone Cold Ohio pak vyšlo u Real World Records říjnu 2006. Od té doby se trojice muzikantů představila několikrát i v České Republice.